باغ آلبالو

باغ آلبالو

نویسنده: آنتوان چخوف

مترجم، طراح و کارگردان: قطب الدین صادقی

بازیگران:  ایمان اسدی، دلبر انوشی، رضا برزن، صبا بهرامی، نیما جمالی، حامد دلیریان، هانیه سعیدی، صدف صدیق زاده، سپیده طاهری، اهورا علیزاده، نگار فریدی، آرمان متین نیا، آرمان میرزایی، محمدحسین هادی
دستیار کارگردان: کیوان اسماعیلی
دستیار دوم کارگردان: ایمان اسدی
منشی صحنه: سپیده طاهری
مدیر روابط عمومی: دانیال اربابی
دستیار صحنه: هومن نخبه زعیم
طراح چهره پردازی: سارا بلبلی
مجری گریم: نسرین کمالی روستا
طراح صحنه: فرشید حیدری
طراح لباس: نیوشا صادقان
عکاس: کیوان اسماعیلی
ساخت تیزر و فیلمبرداری: نوژان مقدس
طراح پوستر و بروشور: حسین حیدری (بر اساس دو تابلوی نقاشی استاد هادی ضیاءالدینی)

خلاصه: قرار است باغ آلبالوی متعلق به خانم «رانفسکایا» بابت بدهی های این خانواده اشرافی حراج شود. هیچکس هشدارهای «لوپاخین»، روستایی سابق و پولدار نوکیسه‌ی فعلی را جدی نمی‌گیرد. سقوط حتمی است. همه شخصیت‌ها از دانشجو گرفته تا مالک و معلم سرخانه و نوکر و مباشر، در جوی از غفلت و ناآگاهی بسر می‌برند؛ هرچند بر این باورند که هنوز بلد نیستند درست زندگی کنند!

یادداشت کارگردان:
گذشته با ما چشم در چشم می شود. خیره و قاطع.چشم میگردانیم. مرگ پیش رو با ردای سپیدش ایستاده و به چشم هایمان نگاه می کند. این اعترافی دردناک است برایم، شکلی از مکاشفه و روایت دردناک تنهایی هاست و رنج ها و دل تنگی ها.این جهان هراسناک است و پر هیاهو و پر هرج و مرج.این جهان اما دغدغه من است و این نمایش هم بار ترسناک هستی را به دوش می کشد هم کوله بار روان شناسانه اش را.
این نمایش روایت هایش ناموازی است که در خط سنگین گذر زمان گم و از اصل خود دور شده اند که قطره هایی می شوند به تدریج و جویباری و نهری و رودی. رودی سرخ و سیاه به سمت اقیانوسی که معنا در رگ‌های عمیقش جاریست.